موضوعات
کتابخانه
کتب و جزوات فارسی
کتب و جزوات لاتین
مقالات آموزشی
لیست عناوین این بخش جهت      دسترسی سریع

کنترلر منطقی برنامه پذیر PLC
مقالات
نرم افزار و برنامه نویسی
کتب و مقالات قابل دریافت
پروژه های آماده
سفارش پروژه
English articles

کنترل صنعتی
اتوماسیون
HMI
تله متری
DCS

کنترل و ابزاردقیق

میکرو کنترلر ها
مقالات
پروژهای AVR
پروژهای PIC

شبکه های صنعتی

ایمنی و حفاظتی

برق صنعتی
تجهیزات و ادوات
جداول و محاسبات کاربردی
مدارات قدرت و فرمان

برق ساختمان
آزمون نظام مهندسی

رباتیک

ادوات اندازه گیری

 سنسور و ترانسدیوسر
مقالات
دبی سنج ها Flow meter
رطوبت سنجی
حسگر بسازیم

مورد استفاده در پروژها

مهندسی پزشکی

 ماشینهای الکتریکی
مقالات
درایورها

پروژه

هیدرولیک و نیوماتیک

الکترونیک
مقالات
مدارات الکترونیکی

 نرم افزار
معرفی نرم افزار 
دانلود نرم افزار
نرم افزار موبایل

مقالات

مطالب ارسالی شما

دانستنیها
دانستنیهای برقی
دانستنیهای علمی

همایش، کنفرانس،مسابقات

کار و کارآفرینی
سوالات مصاحبه شغلی
کارآفرینی
آگهی استخدام

 مالتی مدیا
نمایش ویدیو
گالری تصاویر

 مطالب عمومی
موفقیت
طنز
از همه جا ولی زیبا
سلامتی
  لینکها
تندیس آرمان تام
فیلم های آموزشی plc و لوگو
آموزش طراحی وب
فرهنگی مذهبی شهید آوینی
اس ام اس
فروشگاه الــ کارتــ
مهندسی مکانیک و هوافضا
جنگ افزار های روز دنیا
گروه مهندسی هوافضا
مرجع تخصصی برنامه نویسی
راهنمایی ساخت CNC
سایر لینکها
جهت تبادل لینک با ما، ابتدا وبلاگ ما را با نام:
وبلاگ جامع کنترل و ابزاردقیق در وبلاگ یا سایت خود ثبــت کنیــد. سـپس از اینجا مشخصـات خود را ارسـال کنیـد تـا پــس از بررســی، تاییـد و در لینکها ثبت شود.
توجه داشته باشید که لینک ما درصفحه اصلی وب شما قابل روئیت باشد، در غیر اینصورت لینک شما در سایر لینکها قرار می گیرد.X10 به‌عنوان اولین تكنولوژی domotic در سال 1975 توسط شركت Pico Electronics اختراع شد كه هنوز هم به‌عنوان پركاربردترین این تكنولوژی‌ها مطرح می‌باشد. امروزه از این تكنولوژی در سرتاسر دنیا به خصوص در مواقعی كه امكان استفاده از شبكه های باسیم و یا كابل كشی در سطح فیلد (Field) وجود ندارد استفاده می گردد.

X10 یك زبان ارتباطی ست كه امكان می دهد ادوات اتوماسیون خانگی سازگار با این زبان از طریق سیم كشی موجود در منزل با یكدیگر ارتباط بر قرار كنند. با این امكان دیگر نیازی به هزینه كرد و كابل كشی مجدد در منزل برای اتوماسیون نخواهد بود.
فن آوری X10 سالهاست كه در اتوماسیون خانگی امریكای شمالی مورد استفاده قرارمی گیرد. سهولت استفاده و كاربری قابل اعتماد این فن آوری باعث شده كه سری 230V/50Hz این ادوات نیز جهت استفاده در اروپا تولید بسرعت همه گیر شود. این فناوری در حال حاضر در حال گسترش در آسیا نیز می باشد.

چرا X10 محبوب تر از سایر روشهای اتوماسیون خانگیست؟ چون:
- از نظر اقتصادی بدلیل صرفه جوئی در انرژی بصرفه است.
- بصورت ماژولهای مستقل بوده و به آسانی قابل افزایش می باشد.
- كاربری فوق العاده راحتی دارد.
- نصب آن بسیار آسان است.
- احتیاجی با سیم كشی مجدد در ساختمان نداشته و بهمین دلیل هزینه و زمان نصب اندكی دارد.
- تولید كنندگان مختلفی در دنیا محصولات متنوعی در این زمینه تولید می كنند.
- باعث افزایش راندمان ، سهولت كاربری و ایجاد امنیت در خانه می گردد.

آدرس دهی در پروتكل X10:آدرس دهی در X10 بر اساس
house code و unit code انجام می شود كه house code ها از A تا P برای تفكیك نواحی وunit code ها از 1 تا 16 برای تفكیك ماژولهای هر ناحیه است. بعنوان مثال اگر كلیدی روی ریموت كنترل شما برای آدرس D8‌ تنظیم شده باشد، كلیه ماژولهائی كه با این آدرس تعریف شده باشد توسط این كلید روشن و خاموش می شوند. تلفیق house code و unit code امكان استفاده از 256 آدرس و بالطبع 256 ماژول كنترلی را در یك منزل فراهم می نماید.

ماژولهای X10 چگونه كار می كنند؟بزبان ساده فن آوری X10 بر مبنای ارسال و دریافت سیگنال با ولتاژ پایین روی خط انتقال نیروی الكتریكی 230V AC/50Hz می باشد. تمامی ماژولهای X10 نصب شده در منزل كه به خطوط برق خانه شما متصل می باشند این سیگنال را می بینند ولی فقط ماژولی به این سیگنال پاسخ می دهد كه آدرس خود را روی این سیگنال ببیند. بعنوان مثال اگر یك فرستنده X10 فرمان "
A3 ON" را ارسال نماید، ماژولی كه با آدرس A3 تعریف شده است روشن می شود. اگر در منزل بیش از یك ماژول با این آدرس كد شده باشند، تمامی آنها پس از وصول این سیگنال روشن می شوند.

اساسا X10 نام یك پروتكل ارتباطی و نیز محصولاتیست كه ما روی سیم كشی موجود ساختمان خود نصب می كنیم تا از طریق عبور سیگنالهای با ولتاژ پایین از سیم كشی با یكدیگر ارتباط برقرار كنند. این سیگنالها روی دیگر وسایل برقی منزل هیچ تاثیری نمی گذارند.

سیگنالها وقتی ارسال می شند كه ولتاژالكتریكی 0V است. این كار بدلیل متناوب بودن جریان الكتریكی با تناوب 50 سیكل در ثانیه صورت میپذیرد. بیشتر فرستنده های X10 ولتاژی كمتر از1V را روی خط ارسال می نمایند. اغلب گیرنده های X10 ولتاژی در حدود 100mV را جهت فعال شدن نیاز دارند. در این حالت اگر روی خط، نویز حاصل از كاركرد دیگر وسایل برقی مانند جارو برقی، هواكش، تهویه مطبوع، سشوار، رایانه و تلویزیون وجود داشته باشد، ممكن است باعث عدم دقت كاركردی ماژولها شود. در این حالت استفاده از فیلتر ها و میكروفیلتر های X10 باعث كاهش نویز های ناخواسته در حد استاندارد كاركرد ماژولهای X10 میشود.

Device Module ها :
بسته به باری كه بایستی كنترل شود ماژول‌های مختلفی بایستی بكارگیری شود. برای لامپهای معمولی یك ماژول لامپ و یا ماژول رادیویی می‌تواند استفاده گردد.


این ماژول‌های با كمك
ترایاك لامپ را روشن و خاموش و یا پرنور و كم‌نور می‌نمایند. این ماژولها هیچ صدایی را ندارند و باری بین 40 تا 500 وات را كنترل می‌نمایند. برای بارهایی غیر از لامپ‌های معمولی مثل فلورسنت و یا لامپ های متال (دشارژ بسیار سریع) و یا وسایل الكترونیكی ماژول‌های لامپ مناسب نیستند و یك ماژول وسایل برقی بایستی به‌ كارگرفته شود. این ماژول‌ها جهت روشن و خاموش كردن وسایل از یك رله Impulse استفاده می‌نمایند. این ماژولها غالباً برای كنترل وسایلی كه از آمپر‌های خیلی كم تا حدود 15A را استفاده می‌نمایند استفاده می‌شوند.

بسیاری از ماژول‌ها قابلیت دیگری را بنام
كنترل منطقه‌ای ارائه می‌دهند. یعنی اگر ماژول خاموش باشد روشن كردن كلید اصلی دستگاه یا لامپ باعث روشن شدن آن می‌شود بدون اینكه نیاز باشد شما به سراغ دستگاه كنترل كننده X10 بروید. لازم به ذكر است ماژول‌های كلید دیواری این قابلیت را ندارند.

برخی ماژول‌های كلید دیواری قابلیتی را به‌نام كم كردن نور محلی دارند. معمولاً یك كلید لامپ معمولی فقط قابلیت روشن و خاموش كردن می‌دهند تا قابلیت كم نور و پر نور كردن ولی در این كلیدها فشاز دادن و نگه‌داشتن كلید زنگی باعث می‌شود كه لامپ كم‌نور و پرنور شود.

كنترل كننده ها :بازه بسیار گسترده‌ای را از كنترل كننده‌های بسیار ساده تا كنترل كننده‌های بسیار پیشرفته را شامل می‌شوند. ساده‌ترین كنترلها برای كنترل 4 وسیله X10 طراحی شده‌اند كه می‌تواند:

1) چهار وسیله را كنترل كند
2) آخرین وسیله انتخابی را كم‌نور یا پرنور نماید
3) همه را روشن و یا همه را خاموش نماید.

كنترل‌های پیشرفته‌تر می‌توانند وسایل بیشتری را كنترل كرده و یا می‌توانند نقش یك تایمر را ایفا نماید كه درزمانهای معینی كارهای از پیش تعیین شده‌ای را انجام می‌دهند. همچنین برخی از این كنترلها می‌توانند به كمك
Motion-detector ها یا Photo cell‌ ها چراغ‌ها را روشن یا خاموش نمایند.

نهایتاً كنترل‌های بسایر پیشرفته‌ای نیز موجود هستند كه می‌توانند كاملاً برنامه‌ریزی شده و یا برنامه‌هایی كه در یك كامپیوتر خارجی نوشته‌شده‌اند را اجرا نمایند.


این وسائل می‌توانند بسیاری از فعالیت‌های زمان‌بندی شده را انجام دهند. به سنسورهای خارجی پاسخگو باشند و كاری را به‌صورت یكپارچه و با فشار یك دكمه انجام دهند، مثلاً چراغ‌ها را روشن كنند، سطح روشنایی را تنظیم نمایند و ... . برنامه‌های كنترلی برای كامپیوتر‌هایی كه تحت ویندوز هستند ،
Apple Macintosh‌ ها و یا Linux‌ ها در دسترس هستند.

در این تكنولوژی سیستم‌های هشدار‌دهنده سرقت نیز وجود دارند . در این سیستم‌ها كنترل‌كننده ها از
پروتكل‌های X10 استفاده نموده و یا بطور‌ عادی سیم‌كشی می‌شوند تا به یك سری از سنسور‌های خارجی كه ممكن‌است درها، پنجره‌ها یا سایر نقاط دسترسی را مراقبت می نماید مرتبط شوند. ممكن است كنترل كننده بعد از تشخیص سرقت از پروتكل X10 جهت روشن كردن چراغ‌ها، به صدا درآوردن آژیر و ... استفاده نماید.

نقاط ضعف و محدودیت ها :
یك مشكل با X10 فراوانی تضعیف سیگنالها بین دو هادی در سیستم‌های سه سیمه است كه در بسیاری از نقاط آمریكای شمالی استفاده می‌گردد. سیگنالها از یك فرستنده بر روی یك هادی فعال امكان انتشار به یك‌هادی دیگر از طریق سیم‌پیچ‌های یك ترانسفورماتور با امپدانس بالا را ندارند. معمولاً هیچ راه‌حل قابل اطمینانی برای ارسال سیگنالها از روی یك فاز بر روی فاز دیگر وجود ندارد. این مشكل ممكن است برای وسایلی كه با ولتاژ 240 ولت كار می كنند مثل بخاری‌ها و خشك‌كن‌ها پدید آید و باعث خاموش و روشن شدن آنها شود (در این قسمت از مقاله به كشورهایی كه ولتاژ برق شهر در آنها 120 ولت است و برخی وسایل به‌صورت 2 فاز با 240 ولت كارمی‌نمایند اشاره شده است ). وقتی این دستگاه‌ها روشن می‌شوند یك پل با
امپدانس پایین را برای سیگنالهای X10 ، بین 2 فاز ایجاد می‌نمایند. این مشكل را می‌توان با نصب یك خازن بین فازها برای عبور سیگنالهای X10 مرتفع نمود. بیشتر حرفه‌ای های این محصولات ، یك تقویت‌كننده فعال را بین فازها نصب می‌نمایند. این تقویت‌كننده‌ها در خانه‌هایی كه به‌صورت 3 فاز از برق شهر استفاده می‌نمایند نیز ، جهت انتقال سیگنالهای x10 بین فازها مورد نیاز است. در ایران غالب منازل از یك سیستم 240 ولت تك فاز استفاده می‌نماند بنابراین این مشكل احتمال وقوع ندارد.

مشكلات دیگر : تلویزیون‌ها یا وسایل بی‌سیم ممكن است سیگنالهای On یا Off مجازی تولید نمایند.
Noise Filtering (كه روی بسیاری از كامپیوتر‌ها یا مودم‌ها نصب می‌شود) می‌تواند به دور نگه‌داشتن این نویز‌ها از سیگنالهای X10 كمك نماید، ولی Noise Filter‌هایی كه برای X10 طراحی نشده‌اند ممكن است خود باعث فیلتر شدن سیگنالهای X10 گردند.

ضمناً برخی منابع تغذیه بكاررفته در وسائل الكترونیكی پیشرفته مثل كامپیوتر‌ها، تلویزیون‌ها و رسیور‌های ماهواره سیگنالهای X10 را دراصطلاح می‌بلعند. به‌طور نمونه،‌خازن‌های بكاررفته در ورودی‌های منابع تغذیه این سیستمها سبب ایجاد اتصال كوتاه بین فاز و نول برای سیگنالهای X10 شده و بنابراین باعث توقف سیگنالهای تولید شده توسط آن سیستم و حتی حذف سیگنالهای تولیدشده توسط لوازم نزدیك به آن خواهند شد.
فیلتر‌ XPPF می‌تواند مانع از رسیدن سیگنالهای X10 به چنین دستگاه‌هایی گردد و باعث می شوند چنین ایرادات مبهمی در X10 از بین برود.


X-10 Pro Plug In Noise Filter

اما استفاده از فیلتر
XPPF برای تک تک اینچنین تجهیزات الکترونیکی مقرون به صرفه نیست، به همین دلیل در صورتی زیاد بودن تعداد وسایل الکترونیکی مکنده سیگنال، از تقویت کننده های سیگنال مانند  XTB یا XTB-II  استفاده می شود.


XTB-IIR X10 Transmit Booster / Repeater

برخی كنترل‌كننده‌های X10 نمی‌توانند در توان‌های پایین (زیر 50 وات) عملكرد مناسبی داشته‌باشند. یا حتی اصلاً كار نخواهند كرد و یا حتی با وسایلی مثل فلورسنت ها كه بار مقاومتی زیادی ندارند مشكل ساز خواهند شد. بكارگیری یك
Appliance Module بجای یك Lamp Module این دست مشكلات را مرتفع خواهد نمود.

سیگنالهای X10 فقط می‌توانند یك دستور را در یك زمان ارسال نمایند. اگر در یك لحظه دو سیگنال X10 ارسال شود تداخل بوجود آمده و گیرنده‌ها پاسخ مناسب را نشان نخواهند داد.asksylphoflight.tumblr.com
1398/10/10 02:49 ب.ظ
Great blog! Is your theme custom made or did you download it from
somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements
would really make my blog jump out. Please let me know where
you got your design. Many thanks
ps4 games
1398/09/16 07:07 ق.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Many thanks,
However I am having issues with your RSS. I don't
understand the reason why I cannot join it.
Is there anyone else having similar RSS problems?
Anybody who knows the answer can you kindly respond?

Thanks!!
ps4 games
1398/09/15 11:22 ق.ظ
Aw, this was an extremely nice post. Spending some time and actual effort to produce a good article… but
what can I say… I put things off a lot and
don't seem to get anything done.
coconut oil our
1398/09/5 12:52 ق.ظ
I think this is one of the most important info for me.

And i'm glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website
style is perfect, the articles is really nice : D. Good job, cheers
tinyurl.com
1398/09/3 01:31 ب.ظ
It is the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.
I've read this post and if I could I desire to suggest
you few interesting things or suggestions. Maybe you could write next
articles referring to this article. I want to read
even more things about it!
buying cialis in colombia
1398/04/1 03:48 ق.ظ

Terrific stuff, Cheers!
dosagem ideal cialis cialis price in bangalore cialis 05 chinese cialis 50 mg cialis 100 mg 30 tablet cialis super acti cialis dosage 5 mg cialis pharmacie en ligne estudios de cialis genricos side effects for cialis
http://terreduc.strikingly.com/
1398/03/30 07:10 ب.ظ

Thanks a lot. I appreciate this.
when can i take another cialis cialis coupon we like it cialis price cialis 5 mg funziona purchasing cialis on the internet cost of cialis cvs cialis lilly tadalafi cialis kaufen cialis lowest price cialis free trial
http://tnowivos.strikingly.com/
1398/03/30 12:44 ق.ظ

Kudos! An abundance of knowledge.

cialis prezzo in linea basso india cialis 100mg cost sialis what is cialis cialis rezeptfrei sterreich buying cialis overnight cialis pas cher paris tadalafil buy cialis online online cialis
canadian pharmacy cialis 20 mg
1398/03/27 03:28 ق.ظ

You actually expressed it exceptionally well.
cialis daily dose generic india cialis 100mg cost cialis canada on line cialis 20 mg cut in half american pharmacy cialis ou acheter du cialis pas cher trusted tabled cialis softabs cialis prices click now buy cialis brand deutschland cialis online
http://fredcountcyc.strikingly.com/
1398/03/26 02:06 ب.ظ

Amazing content. Many thanks.
cialis online deutschland cialis tablets low cost cialis 20mg safe site to buy cialis online cialis reviews cialis 5 effetti collaterali deutschland cialis online estudios de cialis genricos cialis prezzo al pubblico dose size of cialis
http://cialisvie.com/
1398/03/21 06:38 ق.ظ

Effectively voiced of course! .
buy cialis online legal cialis super acti cialis super kamagra i recommend cialis generico purchasing cialis on the internet 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis kaufen wo are there generic cialis buy cialis online cheapest viagra vs cialis vs levitra
can viagra go out of date
1398/03/19 11:36 ب.ظ

I just couldn't go away your site before suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply on your visitors? Is going to be back incessantly in order to investigate cross-check new posts
http://cialisvie.com/
1398/03/18 07:34 ب.ظ

Kudos, Lots of data!

cialis online holland how to buy cialis online usa cialis for bph can i take cialis and ecstasy cialis prices in england cialis name brand cheap india cialis 100mg cost cialis prezzo di mercato buy cialis online cheapest acquisto online cialis
Cialis prices
1397/09/15 09:56 ب.ظ

Very good forum posts, Thanks a lot!
generic cialis in vietnam generic cialis with dapoxetine precios cialis peru cialis generic tadalafil buy click here cialis daily uk cialis generico lilly cialis 5 effetti collaterali cialis kaufen free generic cialis side effects of cialis
buy cialis online best price
1397/09/14 09:38 ق.ظ

You actually mentioned this well!
cialis 20 mg cost cialis cipla best buy cialis generika in deutschland kaufen cialis canadian drugs viagra cialis levitra cialis daily new zealand cialis online deutschland cialis reviews venta cialis en espaa cialis professional yohimbe
Buy cialis online
1397/09/12 11:35 ب.ظ

You made the point.
cialis 100mg suppliers prices on cialis 10 mg cialis savings card dosagem ideal cialis pastillas cialis y alcoho cialis 5 mg schweiz click here take cialis cialis rezeptfrei sterreich price cialis per pill cialis dosage recommendations
Cialis 20 mg
1397/09/11 11:04 ب.ظ

Great tips. Cheers.
sialis cialis e hiv 5 mg cialis pharmacie en ligne buy cialis online cheapest cialis pas cher paris cialis generico online acheter cialis kamagra cialis for sale south africa cialis 5 mg funziona best generic drugs cialis
buy cheap cialis on line
1397/09/11 10:00 ق.ظ

Factor nicely applied!.
prescription doctor cialis buy cheap cialis in uk cialis savings card canadian drugs generic cialis generic cialis review uk buy cialis online cheapest cialis therapie cialis canada on line cialis prezzo al pubblico cialis for bph
Buy cialis
1397/09/9 10:41 ب.ظ

Regards. An abundance of knowledge!

cialis generico online cialis side effects cialis 5 mg funziona female cialis no prescription cialis 5mg prix cialis kamagra levitra rezeptfrei cialis apotheke cialis taglich i recommend cialis generico compare prices cialis uk
buy cialis online best price
1397/09/8 11:39 ب.ظ

With thanks. Plenty of advice!

side effects of cialis cialis 5 effetti collaterali cialis savings card interactions for cialis click now buy cialis brand cialis for bph cialis preise schweiz tadalafil 20 mg link for you cialis price cialis professional yohimbe
buy generic cialis
1397/09/8 12:20 ب.ظ

Seriously many of terrific information!
tadalafil 20mg click here take cialis acquistare cialis internet only best offers 100mg cialis cialis 20 mg cost cialis generico lilly order a sample of cialis cialis 20mg buy original cialis the best choice cialis woman
buy cialis online no prescription
1397/09/7 11:45 ب.ظ

With thanks. Helpful stuff.
we choice cialis pfizer india look here cialis cheap canada we recommend cialis info estudios de cialis genricos cialis 20mg prix en pharmacie cialis 5 mg scheda tecnica cilas tadalafil 5mg cialis reviews cialis 100mg suppliers
buy cialis
1397/09/7 11:38 ق.ظ

You made your point extremely clearly..
i recommend cialis generico cialis with 2 days delivery the best choice cialis woman cialis 5 mg effetti collateral cialis prices canada discount drugs cialis comprar cialis navarr venta cialis en espaa cialis en mexico precio cialis rckenschmerzen
Online cialis
1397/07/9 07:48 ب.ظ

Truly all kinds of helpful tips.
only now cialis 20 mg free generic cialis cialis australian price we like it cialis price cialis official site best generic drugs cialis opinioni cialis generico how do cialis pills work cialis cipla best buy cialis prices
online canadian pharmacies
1397/07/1 04:49 ب.ظ

Kudos. Numerous postings.

trust pharmacy canadian canadian medications pharmacy canada medication pharmacy northwestpharmacy canada online pharmacies reviews northwest pharmacies in canada how safe are canadian online pharmacies Northwest Pharmacy cialis from canada drugstore online shopping reviews
viagravonline.com
1397/06/28 12:18 ب.ظ

Terrific facts. Kudos!
comprar cialis 10 espa241a generic cialis tadalafil cialis uk acquistare cialis internet try it no rx cialis click here cialis daily uk deutschland cialis online cialis 5 mg effetti collateral tadalafil tablets cialis tablets
http://cialissi.com/
1397/06/12 03:36 ب.ظ

You actually suggested that superbly.
online prescriptions cialis cialis lilly tadalafi buy original cialis cialis et insomni cialis in sconto tadalafil 20 mg generic cialis generic cialis pill online cialis generika in deutschland kaufen cialis sicuro in linea
http://cialisbuys.com/
1397/06/11 09:55 ب.ظ

Truly loads of very good information.
estudios de cialis genricos achat cialis en suisse enter site very cheap cialis cialis in sconto cialis 5 mg funziona cialis purchasing female cialis no prescription cialis price in bangalore enter site natural cialis cialis et insomni
buy canada viagra
1397/05/23 09:16 ق.ظ

Seriously all kinds of useful advice!
buy viagra at online viagra no prescription viagra online pharmacy pharmacy order online buy viagra online without a prescription buy cheap viagra online get viagra no prescription where to buy real viagra viagra usa online viagra online pharmacy usa
babecolate.com/can-you-buy-cialis-over-the-counter-uk.html
1397/05/23 12:43 ق.ظ

You suggested that very well!
tesco price cialis tadalafil tablets preis cialis 20mg schweiz sialis bulk cialis achat cialis en europe cialis side effects dangers cialis bula cialis super acti where do you buy cialis
[فرم ارسال نظرات]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30
  لیست آخرین مطالب
آموزش نحوه گرفتن Backup از پروژه PLC S7-300
ADAM-6200 سری جدید ماژول های جمع آوری سیگنال از شرکت Advantech
SIMIT شبیه ساز اختصاصی تجهیزات کنترلی شرکت زیمنس
DevComDroid نمونه از App مبتنی بر Android جهت ارتباط با تجهیزات ابزاردقیق HART
ارتباط از طریق پورت USB با ترانسدیوسرهای فشار و لودسل با IN-USBH
معرفی EtherCAT I/O Box شرکت Beckhoff Automation
داپلیکتور - اسپلیتر سیگنال آنالوگ شرکت Phoenix Contact
SITRANS LH100 ترانسمیتر فشار غوطه ور زیمنس
معرفی تستر پروفیباس سری BC-700-PB از سوی شرکت Softing
معرفی تبلت صنعتی با سیستم عامل اندروید از سوی ADLINK
لیست همه مطالب قبلی
  تبلیغات
موردی درج نشده ....
درباره وبلاگ

توضیحات : به نام یزدان پاک که تفکر را در جهت کسب دانش و معرفت به بشریت ارزانی داشت.

کاربر گرامی به وبلاگ جامع کنترل و ابزاردقیق خوش آمدید.
این وبلاگ با هدف ارائه مطالب آزاد علمی و فنی مهندسی پیرامون گرایش کنترل و ابزاردقیق راه اندازی گردیده ، که امید است رضایت مخاطبین خود را در بر داشته باشد .
برای جستجوی بهتر مطالب در وبلاگ به آرشیو موضوعی مراجعه کنید.

استفاده از مطالب وبلاگ تنها با ذکر صلوات و درج منبع مجاز می باشد.

نظرات سازنده خود را از طریق لینک تماس با مدیر یا ایمیل زیر با ما در میان بگذارید .
INSCOblog@Yahoo.com
INSCOblog@Gmail.com
با تشکر جواد جهان تیغ


 سخن روز
  نظرسنجی
از مطالب وبلاگ تا چه حد رضایت دارید؟


چنانچه در مورد مطلبی خاص نظر ،انتقاد و یا پیشنهادی دارید ، می توانید در قسمت [نظرات] همان مطلب عنوان فرمائید
 معرفی وبلاگ به دوستان
جهت معرفی وبلاگ به دوستانتان می توانید از طریق فرم زیر اقدام کنید.
نام شما :(فارسی)
ایمیل شما :
نام دوست شما:(فارسی)
ایمیل دوست شما:

  آمار وبلاگ
امروز :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
کل بازدید:
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بروز رسانی :
تولد وبلاگ : [1389/5/5]
Google PageRank Checker
  جستجو

تمامی حقوق تصاویر و طرح قالب برای نویسنده این وبلاگ (جواد جهان تیغ) محفوظ است، نقل و استفاده از آنها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد
آموزش مقالات کنترل ابزاردقیق PLC,HMI,WINCC,Citect,EPLAN,BMS,OMRON,SIEMENS,target="_blankکاتالوگ"
iropic.com | iropic.net
Design By : Javad Jahantigh | ©2009 All Right Reserved
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو